Úvod »Bachovy esence pro zvířátka

Bachovy esence pro zvířátka

Hlavním důvodem, proč se květové esence čím dál víc používají v léčbě je fakt, že za každou nemocí nebo neduhem stojí náš psychický stav. Osobnost a temperament každého jednotlivce je určujícím klíčem při výběru správné esence. Nabízí se tak otázka, jestli jsou květové esence vhodné i pro zvířata. V roce 1871 publikoval Charles Darwin názor, že "smysly a různé emoce, jako je láska, paměť, pozornost, zvědavost, napodobování, kterými se chlubí člověk, mohou být objeveny v počátečních nebo v dobře vyvinutých podmínkách už i u nižších živočichů".
Zdůrazňoval, že vyšší zvířata a člověk sdílejí ty samé základní emoce a poukazoval dokonce na to, že savci mají dokonale vyvinutý komplex emocí jako je nechuť, strach, touha po spravedlivé odplatě nebo dokonce smysl pro humor. V té době byly jeho názory přítěží pro tehdejší poznání, dnes se shodují s nejnovějšími vědeckými poznatky. Květové esence jsou důležité v léčbě zvířat, protože nastolují vyrovnanost a harmonii v jejich přirozené povaze, která velice citlivě reaguje na události v okolí. Jejich užívání vyžaduje pečlivé pozorování zvířecího chování. I u zvířat je možné esence používat s jiným druhem léčby, včetně alopatické nebo homeopatické medicíny. Existují už zkušenosti, že v homeopatické léčbě esence působí jako katalyzátor. Navíc tím, že jsou naprosto přírodní a netoxické, nevytvářejí ani u citlivých bytostí, jakými zvířata jsou, žádné vedlejší efekty.


Pro výběr správné esence u zvířat:
Naprosto důležité je pečlivé pozorování zvířete, typu, nálady, momentálního stavu, zvláštní signály, potřeby.... V tomto bodě nesmíme opomenout vztah mezi zvířetem a jeho majitelem - ten je často východiskem k vyřešení problému. Pokud symptomy poukazují na dvě esence a více esencí (nejvýše však sedm esencí v jedné lahvičce), můžete je zkombinovat.


Nejčastěji užívané esence pro zvířata:


Vyzkoušejte... Pokud...


Chestnut Bud Poupě jírovce, koňského kaštanu - zvíře nereaguje na vaše podněty, nepřijímá váš výcvik a nadále se drží svých vžitých zvyků
Larch Modřín opadavý - nedostatek důvěry, ve vztahu k jiným zvířatům je spíš vylekané a vyhýbavé
Mimulus Kejklířka skvrnitá - zvíře je plaché, vylekané příchodem cizí osoby nebo hlukem
Star Of Bethlehem Snědek okoličnatý - zvíře prožilo šok – může jít i o špatné zacházení ze strany bývalého majitele
Vervain Sporýš lékařský - zvíře má přehnaně plno energie, je podrážděné, napjaté
Walnut Vlašský ořech - má problémy přivyknout si na nový domov, těžko si zvyká na nové zvíře v domácnosti, esence vhodná i v období očekávání přírůstků.


YTMxM2JlN